19 srpna, 2022

Bus Ticket

Váš partner pro cestování a zábavu v online světě

Dění ve spol. Bus Ticket a vliv aktuálního cestovního trhu

3 min read

Vážení příznivci a dopravní nadšenci, vážení cestující,

věříme, že jste již zaregistrovali bankrot nejstarší cestovní kanceláře pocházející z Velké Británie. Její bankrot spouští řetězec velmi nepříjemných událostí, které mohou ohrozit kvalitu cestování nejen na spojích Evropa – Velká Británie, ale i v rámci Evropy nebo samotného spojení Česka s některými sousedními státy. V tom nejhorším případě může dojít ke snížení počtu spojů také ve vnitrostátní přepravě na území České republiky. V tomto příspěvku ovšem nechceme rozebírat, které konkrétní problémy tento bankrot přinese, nebo kdo a jaká rozhodnutí dovedla společnost až k samotnému bankrotu. Tímto příspěvkem se chceme vyjádřit k nastalé situaci a přinést Vám informace o naší budoucí činnosti. Tento politováníhodný bankrot přišel ve chvíli, kdy spousta dopravců omezuje své spoje a letecké společnosti napříč trhem se netěší přílišné ekonomické stabilitě. Pouze čas ukáže jak velký dopad a vliv to přinese na evropský a také český dopravní trh.

Působení společnosti Bus Ticket, s. r. o. těmito okolnostmi příliš trpět nebude. Společnost bude i nadále orientována na prodej jízdenek, letenek, drobného občerstvení, teplých nápojů, balených vod a také kufrů, batohů, tašek a deštníků. Jsme si vědomi, že na českém trhu těchto prodejců ubývá a to především vlivem jednání státních institucí s takovýmito subjekty, ale věříme, že náš celkový koncept jinak rozdrobených služeb osloví značný počet cestujících a představí nový styl prodeje jízdenek. Nemyslíme si, že je v pořádku, aby základním stanoviskem státu ohledně nových společností, bylo, že jsou všichni podvodníci, kteří budou chtít stát obírat na daních, zálohách a jiných finančních výlohách.

Taktéž jsme byli velice zaraženi jednáním nejmenovaného finančního úřadu, který běžný úřední úkon, který se u všech ostatních právnických osob považuje za pouhou formalitu a trvá v průměrů kolem 10 dnů, neúměrně protahuje a po 24 dnech stále nemáme žádné písemné vyjádření v naší věci. Jediné, co jsme se dozvěděli, byl zmatený telefonát, ve kterém nám bylo sděleno, že nic neudělají. Samotná operátorka nebyla schopna zformulovat pádný argument, proč by daný úkon neměli vykonat a z celého rozhovoru vyznělo, že se jim vlastně ani nechce nic dělat.

Momentálně tak válčíme s byrokracií, abychom se mohli posunout a naši budoucí zákaznici, tak mohli konečně vidět nějaké hmatatelné kroky k otevření prodejny.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a společně budeme doufat, že se již brzy dočkáme samotného otevření dlouho očekávané prodejny. My se budeme snažit pro to udělat maximum.

S přáním příjemného týdne

Filip Pivovar
jednatel společnosti Bus Ticket, s. r. o.

O autorovi

Podobné články